Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Służy Polsce i przyszłym pokoleniom

Treść

Radio Maryja świadczy o tym, że czasy są zawsze dobre dla tych, którzy chcą budować Polskę, chcą czynić to po Bożemu, uczciwie, ale z uporem, dla przyszłych pokoleń. Podkreślił to ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, w czasie uroczystych obchodów XVIII rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni. Ksiądz biskup wyraził wdzięczność, że Radio Maryja mówi o trudnych sprawach społecznych i gospodarczych, że broni prawa do życia ludzkiego i rodziny, że upomina się o obecność Boga w życiu publicznym, społecznym i prywatnym. W ewangelizacyjną misję toruńskiej rozgłośni wpisuje się powstający przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kościół akademicki. Założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk z radością poinformował, iż pod budowę tej świątyni otrzymał kamień węgielny z Grobu św. Piotra w Watykanie.
Radosne dziękczynienie za minione lata, za powstałe przy Radiu Maryja dzieła, za wszelkie dobro, jakie było udziałem milionów słuchaczy Radia Maryja, wypełniało w sobotę serca wszystkich Polaków przybyłych do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu.
- Ojcze Tadeuszu, od początku nosisz na sobie brzemiona kierowania Radiem, doświadczając często przykrości z tym związanych. Ale w takich okolicznościach jak dzisiaj jest wielki przypływ radości. Możesz cieszyć się swoim dziełem, które osiąga już wiek pełnoletniości - 18. rok życia - mówił na początku uroczystej Mszy św. ks. bp Andrzej Suski. - Niech ta radość dodaje sił na dalsze lata pracy dla Radia Maryja - dodał pasterz Kościoła toruńskiego, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej.
Wielokrotnie przerywaną oklaskami homilię wygłosił ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Przybywam z potrzeby własnego serca, by wypowiedzieć, co moje serce czuje, gdy słucha Radia Maryja. A słucham i zachęcam do słuchania. A także by dziękować za bardzo konkretną pomoc w mówieniu o trudnych sprawach społecznych i gospodarczych - wyznał ksiądz arcybiskup. Wyraził swoją wdzięczność za to, że Radio Maryja mówi o polskim narodowym duchu, o sumieniu Narodu, o historii i obecnej sytuacji Polski. Dziękował, że Radio Maryja broni prawa do życia każdego człowieka, że wskazuje na konieczność obecności Boga w życiu publicznym, społecznym i prywatnym, że broni rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.
Za wspólną modlitwę w czasie jubileuszowej uroczystości wyraził wszystkim wdzięczność dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. - Dziękuję, jeśli już było tyle komplementów, Matce Bożej i Panu Jezusowi. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że uczestniczę w cudzie, i za to dziękuję Panu Bogu - podkreślił. Przekazał też wszystkim radosną informację o wyjątkowym darze, jaki otrzymał dzięki staraniom ks. bp. Andrzeja Suskiego. Jest to kamień z grobu św. Piotra, z pierwszej bazyliki wybudowanej na grobie pierwszego Papieża przez cesarza Konstantyna Wielkiego w Rzymie. Został on przekazany przez ks. kard. Angelo Comastriego, archiprezbitera Bazyliki św. Piotra na Watykanie, aby stał się kamieniem węgielnym pod kościół Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, który powstanie w Toruniu, w centrum Polonia in Tertio Millennio. Dyrektor Radia Maryja wyjaśnił, że kamień z Groty Zwiastowania z Nazaretu, który miał być pierwotnie kamieniem węgielnym, będzie umieszczony w kaplicy, a ten z Rzymu, jako węgielny, będzie znakiem, że "na Piotrze budujemy". Budowa świątyni ma ruszyć na wiosnę. - Mam nadzieję, że damy radę wszyscy razem. Liczymy na cegiełki każdego. Pierwszą cegiełkę składa pan Andrzej Ryczek, który przygotował cały projekt architektoniczny - wyjaśnił o. Tadeusz Rydzyk.
Maria Popielewicz, Toruń
Nasz Dziennik 2009-12-07

Autor: wa